SYSTEMY ALARMOWE

Systemy alarmowe

Systemy alarmowe to głównie system sygnalizacji włamania SSW oraz system sygnalizacji włamania i napadu SSWiN. Niezależnie od tego, czy jest to system wewnętrzny, zewnętrzny czy tzw. ochrona obwodowa jest to jeden z najskuteczniejszych i najczęściej instalowanych systemów w Polsce.

Zainstalowanie systemu alarmowego chroni przed włamaniem lub informuje o napadzie, ale również chroni przed dewastacją, która niejednokrotnie może wyrządzić równie wysokie straty finansowe.

Systemy te wykonujemy na podzespołach takich firm, jak:

 • Satel 
 • DSC
 • Jablotron
 • Risco
 • Galaxy
 • Paradox
 • Siemens
 • Bosch

 

Montujemy systemy dla:

– indywidualnych odbiorców tj. domy, mieszkania, domki letniskowe, campingi itp.

– placówek oświatowych tj. żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, zespoły szkół, technika itp.

– obiektów handlowych tj. sklepy osiedlowe, butiki, sieci handlowe, centra handlowe, salony samochodowe

– obiektów administracyjnych tj. urzędy, gminy, komendy, biura, serwerownie, biurowce

– obiektów usługowych tj. małe obiekty usługowe, restauracje, hotele, przychodnie, gabinety lekarskie,

– obiektów przemysłowych tj. przetwórnie, przedsiębiorstwa produkcyjne, składy, place przechowywania, magazyny, i inne.

 

Systemy włamaniowe dzielą się m.in. na:

 • zewnętrzne – czujniki na zewnątrz budynków chroniące dojście do magazynów, placów składowych, terenów wokół domu
 • wewnętrzne – chroniące pomieszczenia, sygnalizujące wtargniecie już na etapie próby uchylenia okna, czy wyważenia drzwi
 • ochronę obwodową – ochrona podejścia na teren np. bariery mikrofalowe lub podczerwieni chroniące teren zaczynając już od ogrodzenia, czy płotu

Ponadto systemy mogą być przewodowe –instalacja wykonywana jest wówczas tradycyjnie kablowo, jak i bezprzewodowe, centrala łączy się z urządzeniami drogą radiową.

Technologia systemów włamaniowych jest ciągle ulepszana, dzięki temu możemy zaproponować powiadamianie za pomocą SMS, dodatkowe czujniki informujące o stłuczeniu szyby, czujniki dymu, temperatury dedykowane pod systemy alarmowe, czujki gazu, czadu, czujniki wibracyjne, czy rozbrajanie systemu poprzez pastylkę RFiD.

Rozróżniamy tradycyjne czujniki PIR podczerwieni, czujniki podczerwieni z mikrofalą tzw. dualne, oraz czujniki, które nie reagują na mniejsze zwierzęta. Ponadto można stosować wiele oddzielnych stref i zabezpieczać obiekt według uznania.

 

Dlaczego warto wykonać system alarmowy?

Nasze wieloletnie doświadczenie techniczne, ale również handlowe pokazało jak często telefon od Klienta jest po tzw. fakcie. Jak często dopiero nauczeni doświadczeniem wiemy, że nie jest to tylko kolejna zbędna inwestycja. Trzeba zadać sobie odpowiedź na kilka pytań. Nie tylko „Po co mi?”, ale głównie „Co się może stać?”: